Aktualności

« poprzednia 1 2145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 następna »

Szkoła Podstawowa w Rodakach na Green Week w Brukseli

W ramach ogólnopolskiego konkursu na stoisko promujące rozwiązania ekologiczne szkoły - Szkoła Liderem Działań Lokalnych, organizowanego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, laureatem została Szkoła Podstawowa w Rodakach. W ramach narody przedstawiciele szkoły wzięli udział w wystawie ekologicznej organizowanej podczas Zielonego Tygodnia przez Komisję Europejską w Brukseli. Motywem przewodnim tegorocznego Green Week (3- 6 czerwca 2008) były odpady - „Only one earth. Don't waste it!". Nauczyciele zaprezentowali dokonania szkoły w zakresie gospodarowania odpadami, oszczędzania energii, wody, zarządzania krajobrazem i ochrony dziedzictwa kulturowo - przyrodniczego w gminie Klucze.

Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy szkoły do Klubu SdE

W czasie Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju na Dolnym Śląsku 25-27 maja br. został powołany Klub SdE, zosytały ustalone zasady funkcjonowania Klubu Szkól dla Ekorozwoju i  podpisane deklaracje uczestnictwa. Klub będzie zrzeszał najlepsze szkoły w Polsce, umożliwiał wymianę doświadczeń, stanowił bazę informacyjną i w ramach niego będzie rozwijana współpraca między szkołami. Kolejne spotkanie Klubu SdE planujemy po wakacjach.

Szkoły chętne do przystąpienia do Klubu SdE zapraszamy do pobrania regulaminu i deklaracji przystąpienia, wypełnienia i przesłania do nas 
http://www.ekoszkola.pl/Klub_Szkol_dla_Ekorozwoju,88,pl.html

Czytaj więcej

Mierzyli krople.

Dwudziestu trzech uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Paszowicach uczestniczyło w piątek, 30 maja, w zajęciach edukacyjnych na temat oszczędzanie zasobów wodnych. Były one dodatkowym wsparciem, udzielonym przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, dla projektu „Światłoczuli" Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach, realizowanego w ramach programu „Szkoły dla Ekorozwoju na Zielonych Szlakach Greenways".

Czytaj więcej

« poprzednia 1 2145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 następna »

   

   

   

      

 


Kalendarz


 

 

 

 

 

 

 

 

Darczyńcy

                                                       
 
 
 

Partnerzy

logo fee--

 logo gap
 -

Partnerzy 

logo toyota

 

 

Media

EkoNews.com.pl

zilona lekcja

http://blizejprzedszkola.pl/  

Portal Samorządowy

interklasa