Aktualności

« poprzednia 1 2145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 następna »

Zostań tajnym ekoagentem i chroń środowisko w komiksie!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia dwóch stron, które podpięliśmy na naszej stronie www.ekoszkola.pl, naszym zdaniem są one bardzo ciekawe i warto poświęcić im trochę czasu.

Na nowej stronie Europejskiej Agencji Środowiska - „Ekoagenci", dostępnej w 24 językach, dzieci mogą dowiedzieć się o tym, jak chronić środowisko poprzez ściganie ekoprzestępców. Strona „Ekoagenci" oferuje dzieciom i młodzieży w wieku 9-14 lat możliwość zostania tajnymi „ekoagentami" w świecie komiksowym. W każdej historyjce pięcioro bohaterów z Holandii, Finlandii, Polski, Turcji i Grecji otrzymuje specjalną misję, np. infiltracji „farmy wiatrowej" w Holandii, która służy za przykrywkę dla zakładu wydobywającego gaz ziemny. Po utworzeniu osobistego profilu, każdy nowy uczestnik strony pojawia się w komiksach obok stałych postaci. Każda misja obejmuje gry, w których dzieci otrzymują punkty uwzględniane później w ogólnym wyniku.
W sieci znajdują się już dwie historyjki na temat zmian klimatycznych i jakości wody. Do tego dojdą historyjki o ekologicznym stylu życia, różnorodności biologicznej i jakości powietrza.

Czytaj więcej

WY

Już po raz czwarty Fundacja Partnerstwo dla Środowiska postanowiła uczestniczyć w obchodach Zielonego Tygodnia - Green Week w Brukseli. W tym roku chcieliśmy aby możliwość zaprezentowania się miały szkoły, dlatego ogłosiliśmy ogólnopolski konkurs na przedstawianie w sposób estetyczny stoiska promującego rozwiązania ekologiczne szkoły - szkołę lidera działań lokalnych! Nagrodą główną był wyjazd do Brukseli na Green Week. Motywem przewodnim tegorocznego Green Week (3- 6 czerwca 2008) są odpady - „Only one earth. Don't waste it!"

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu dotacyjnego Szkoły dla Ekorozwoju 2008

Konkurs dotacyjny „Szkoły dla Ekorozwoju 2008 na Dolnym Śląsku, w Małopolsce,na Mazowszu, Lublinie i Rzeszowie" jest częścią międzynarodowej inicjatywy „Schools for Sustainable Development - Community Action Program" jest realizowany od 2004 roku wspólnie przez Groundwork UK, Fundację Partnerstwo dla Środowiska, jej czeską odpowiedniczkę - Nadace Partnerstvi oraz firmę Toyota na terenie Wielkiej Brytanii, Republiki Czeskiej oraz Polski.

Czytaj więcej

« poprzednia 1 2145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 następna »

   

   

   

      

 


Kalendarz


 

 

 

 

 

 

 

 

Darczyńcy

                                                       
 
 
 

Partnerzy

logo fee--

 logo gap
 -

Partnerzy 

logo toyota

 

 

Media

EkoNews.com.pl

zilona lekcja

http://blizejprzedszkola.pl/  

Portal Samorządowy

interklasa